MENU
Wyjątkowość Kościoła – ogólnopolska konferencja naukowa

Dziś, w dobie ogólnego dystansowania się społeczeństwa od nauki Kościoła, powtarzania hasła: „Jezus tak, Kościół nie” tytuł konferencji naukowej „Wyjątkowość Kościoła” wydaje się dość prowokujący.

Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II zapraszają na ogólnopolską konferencje naukową, na której specjaliści ds. eklezjologii, postarają się ukazać Boską rzeczywistość Kościoła. Misja Kościoła, Jego rola w  dziele zbawienia, zdają się umykać niekiedy samym katolikom z powodu eksponowania, szczególnie przez media, grzeszności ludzi Kościoła. A przecież fundamentalne pytanie brzmi: jaka jest relacja między Chrystusem a Kościołem? Dlaczego Kościół Katolicki postrzega siebie jako sakrament zbawczy Chrystusa? Na te pytania, oraz wiele innych, postarają się odpowiedzieć przedstawiciele poszczególnych ośrodków naukowych.

Konferencja odbędzie się 20 lutego br. w auli przy ulicy Bernardyńskiej 3 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Gościem specjalnym będzie abp Marek Jędraszewski. Po zakończeniu wystąpień prelegentów przewidziany jest czas na dyskusje.

Szczegółowy plan znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.upjp2.edu.pl/konferencje-sesje/%E2%80%9Ewyj%C4%85tkowo%C5%9B%C4%87-ko%C5%9Bcio%C5%82a%E2%80%9D-%E2%80%93-og%C3%B3lnopolska-konferencja-naukowa-20-ii-2018

Milena Kukla

BACK TO TOP